Did you see a film last Saturday?Yes.l did.l saw a funny film with Mr bean ( это образец). Ask and answer .take turns. eat pizza yesterday (cоставить предложения по образцу и ответить).drink orange juice yesterday. (Состави...

Did you see a film last Saturday?Yes.l did.l saw a funny film with Mr bean ( это образец). Ask and answer .take turns. eat pizza yesterday (cоставить предложения по образцу и ответить).drink orange juice yesterday. (Составить по образцу и ответить).meet a friend last Sunday . buy a CD last week .do a test last month
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did you eat pizza yesterday? No I did not Did you drink orange juice yesterday? Yes I did