Different plants grow on his garden. The forest in full of mushrooms and berries. Нужно сделать как на фотке.Говорю с

Different plants grow on his garden. The forest in full of mushrooms and berries. Нужно сделать как на фотке.Говорю сразу это разные предложения.Заранее спасибо.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do different plants grow on his garden? Do different plants grow on his garden or not? What does grow on his garden? Where do different plants grow? Don't different plants grow on his garden Different plants grow on his garden, don't they What plants do grow on his garden?