Divide the verbs into 2 columns. The verbs: to teach, to believe, to spend, to watch, to travel, to do, to visit, to fox, to lock, to sing, to leave, to mix, to smile, to punch, to go, to freeze, to match, to know, to jump, to ...

Divide the verbs into 2 columns. The verbs: to teach, to believe, to spend, to watch, to travel, to do, to visit, to fox, to lock, to sing, to leave, to mix, to smile, to punch, to go, to freeze, to match, to know, to jump, to scratch, to speak, to crash, to close, to catch, to take, to wish, to live, to wash, to bake, to fix, to search. The ending -S The ending -ES The verbs: to spy, to play, to carry, to buy, to try, to say, to cry, to stay, to worry, to pay, to hurry up, to study, to lay, to marry, to enjoy Y  I Y  Y
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The eding -s: to spend, to travel, to visit, to lock, to sing, to mix, to punch, to match, to know, to jump, to scratch, to speak, to close, to catch, to wish, to wash, to search. The ending -es: to believe, to teach, to spy, to play, to carry, to buy, to try, to say, to cry, to stay, to worry, to pay, to hurry up, to study, to lay, to marry, to enjoy, to watch, to do, to fox, to leave, to smile, to go, to freeze, to crash, to take, to live, to bake, to fix Удачи)