Do you remember these words from Unit 7 ?a day                                  to cuta lamb                                to shouta hunter                              a picture                            yesterdaya sheep    ...

Do you remember these words from Unit 7 ? a day                                  to cut a lamb                                to shout a hunter                               a picture                            yesterday a sheep                              the day before yesterday water                                  last a week                                suddenly
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a day -день a lamb - ягненок a hunter - охотник a picture - картина, фотография a sheep - овечка water - вода a week - неделя to cut - резать to shout - кричать, орать yesterday -вчера the day before yesterday - позовчера last - последний suddenly - внезапно