Доклад на тему мой идеальный день на английском языке. утро, день, вечер про эти моменты написать например: It starts at 9 o'clock with a big breakfast. это только пример. срочно напишите!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My perfect day starts at 8 am, I think. If you get up early you will do more things. After I get up I eat my breakfast and go for an early walk. When I get home I will do some housework or anything else In the afternoon I have lunch with my family or friends. I love hanging out with my relatives when Im not busy In the evening I'd like to read books or watch films. I go to bed in 10 pm