Дополни предложения нужным притяж. прилагательным или притяж . местоимением 1 look at my hat / this hat is mine. 2 Karen has got a dog . That"s ........... dog 3 My brothers have got bikes . The bikes are ....... 4 You and Rob...

Дополни предложения нужным притяж. прилагательным или притяж . местоимением 1 look at my hat / this hat is mine. 2 Karen has got a dog . That"s ........... dog 3 My brothers have got bikes . The bikes are ....... 4 You and Robbie have got scarves . These are ........ scarves 5 Peter has got a new bag . That" s bag 7 My friends and I have got sweets . The sweets are ...... 8 I"ve got a watch . This is ....... watch.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 her 3 his 4 your 5 his 7 our 8 my