Дополните предложения, используя somebody / anybody / nobody; something / anything / nothing; somewhere / anywhere / nowhere. 1. Is there … new on the project? – Nothing. I haven't seen … today. 2. It was a great party. … was b...

Дополните предложения, используя somebody / anybody / nobody; something / anything / nothing; somewhere / anywhere / nowhere. 1. Is there … new on the project? – Nothing. I haven't seen … today. 2. It was a great party. … was bored and … drank too much. 3. Ouch! There is … in my eye! – Let me look! No, I can't see … . 4. Louisa is stressed. She doesn't have time to go … or meet … . 5. There was complete silence in the room … said … .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Is there anything new on the project? – Nothing. I haven't seen anybody today. Есть что-нибудь новое о проекте? – Ничего. Я не видел никого сегодня. 2. It was a great party. Nobody was bored and nobody drank too much. Это была отличная вечеринка. Никому не было скучно, и никто не пил слишком много. 3. Ouch! There is something in my eye! – Let me look! No, I can't see anything .Оу! У меня что-то в глазу! – Дай мне посмотреть! Нет, я ничего не вижу.  4. Louisa is stressed. She doesn't have time to go any where or meet anybody. Луиза в шоке. У нее нет времени, чтобы пойти в куда-то или встретить кого-то. 5. There was complete silence in the room nobody said nothing. В комнате была полная тишина, никто ничего не сказал.