Дополните предложения, употребляя глагол в действительном или страдательном залоге: 1. The police (question) a lot of people. 2. These shirts are clean now. They (wash). 3. How did you fall?-Somebody (push) me. 4. How did you f...

Дополните предложения, употребляя глагол в действительном или страдательном залоге: 1. The police (question) a lot of people. 2. These shirts are clean now. They (wash). 3. How did you fall?-Somebody (push) me. 4. How did you fall?-I (push).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1question(are questioning) 2They are being washed 3has pushed 4was pushed(have been pushed)