Дополнительные предложение используя Present Simple and Present Continuous My friends and I usually...... our bike

Дополнительные предложение используя Present Simple and Present Continuous My friends and I usually...... our bikes to school. But today we...school ВАРИАНТЫ ОТВЕТА 1)drive...are flying 2) are riding... was 3) ride... are walking 4) are driving...fly ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! УМОЛЯЮ!! СРОЧНО НУЖНО
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My friends and I usually ride our bikes to school. But today we are walking