Дополнительные предложения, используя нужные местоимения. 15 баллов!!!!! 1) I went to Jane's house, but there was .... at home. Perhaps she has gone.... nice for the weekend. 2) Have you seen Michael.......? No, I haven't seen ...

Дополнительные предложения, используя нужные местоимения. 15 баллов!!!!! 1) I went to Jane's house, but there was .... at home. Perhaps she has gone.... nice for the weekend. 2) Have you seen Michael.......? No, I haven't seen him.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) nobody 2) somewhere 3) anywhere