Допоможіть мені треба з отакого речення She ( to drink ) agreen tea yesterday morning скласти всі види питань по інглійській в мене є півчаса допоможіть!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
When did she drink a green tea? Who was drink a green tea yesterday morning? What did she drink yesterday morning? Where did she drink a green tea yesterday morning? She drank a green tea yesterday morning, didn't she? Did she drink a green tea yesterdaY MORNING? Did she drink a green tea or a apple juice yesterday morning?
Гость
She drank green tea yesterday? What did she drink yesterday? She drank green tea yesterday, doesen't she? What does she drank cofee or tea? Who drank green tea yesterday?