Допоможіть теміново потрібно виконати ці 2 тести ( лише 1 правильна відповідь) 1)I'm really slim, .............. i ? A) am Б) aren't В)don't Г)are 2)My trousers are stained because i ....... my shelf А) have been painting ...

Допоможіть теміново потрібно виконати ці 2 тести ( лише 1 правильна відповідь) 1)I'm really slim, .............. i ? A) am Б) aren't В)don't Г)are 2)My trousers are stained because i ....... my shelf А) have been painting Б) was painting В) have painted Г) painted
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)I'm really slim, aren't  i ? 2)My trousers are stained because i have been painting  my shelf  1) Б 2) А