Друзі допоможіть будь ласка!! _______________________________________________________________Write about the things in your
Друзі допоможіть будь ласка!!
_______________________________________________________________Write about the things in yourclassroom. ________________________________________________________________E X A M P L E: This is ... . These are ... . That is ... . Those are... . ______________________________________________________________Допоможіть терміново( завтра в школу)!!!!
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is a blackboard
These are books
These are desks
These are chairs
That is a bookcase (книжкова шафа)
That is a door
Those are lamps
Those are pictures
Those are plants (вазонки )