Друзья Хелен и Майка участвовали в конкурсе на лучшее стихотворение.Как зовут их питомцев?Впишите пропущенные слова из рамочки и завершите стихотворения. My Your His Our Her Its Their I am Ned. ---...

Друзья Хелен и Майка участвовали в конкурсе на лучшее стихотворение.Как зовут их питомцев?Впишите пропущенные слова из рамочки и завершите стихотворения. My Your His Our Her Its Their I am Ned. ------pet is a cat. He is funny and black. ------name is Shreck. She is Nat. ------pet is a rat. It is merry and funny. -------name is Honey. We are Ann and Miles. ------pets are mice. They are very nice. ------names are Pepper and Spice.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am Ned. My pet is a cat. He is funny and black. His name is Shreck. She is Nat. Her pet is a rat. It is merry and funny. Its name is Honey. We are Ann and Miles. Our pets are mice. They are very nice. Their names are Pepper and Spice.