Друзья, помогите вставить местоимения и определить их лицо. 1. На зямлю павольна апускаліся сняжынкі, і былі .... вельмімяккія і прыгожыя. 2. У школе .... спастігаеш усю тую мудрасць і ўсё тое, што ёсть у твайго народа. 3. Шумі...

Друзья, помогите вставить местоимения и определить их лицо. 1. На зямлю павольна апускаліся сняжынкі, і былі .... вельмімяккія і прыгожыя. 2. У школе .... спастігаеш усю тую мудрасць і ўсё тое, што ёсть у твайго народа. 3. Шуміць сасна, ад ветру хістаецца ....... 5. ..... вучімся ў школе.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Яны (3л,адз л) 2. Ты (2л,адз л) 3. Яна (3л,адз л) 4. Мы (1л, мн л) Я писала 1,2,3л(лицо),но в бел языке это асоба