Each sentence has a mistake. Find it and correct... 1.London is a city very big. 2. My Father watch TV in the evening. 3. My homework is the baddest in the olass. 4. Our school have a lot of students. 5. She lives in a house or...

Each sentence has a mistake. Find it and correct... 1.London is a city very big. 2. My Father watch TV in the evening. 3. My homework is the baddest in the olass. 4. Our school have a lot of students. 5. She lives in a house or a flat
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В каждом предложении есть ошибка. Найдите и исправьте. Лондон - очень большой город. Мой папа смотрит телевизор по вечерам. Мое домашнее задание лучшее в классе. В нашей школе много студентов. Она живет в доме или квартире.