Энн любит читать сказки. 1)Кто её любимые сказочные персонажи? Вставьте to be или have got в правильной форме. I(0)am a small mouse. I (1)..... from America. I (2)....good friends. They (3) ... a nice bird and a very nice girl....

Энн любит читать сказки. 1)Кто её любимые сказочные персонажи? Вставьте to be или have got в правильной форме. I(0)am a small mouse. I (1)..... from America. I (2)....good friends. They (3) ... a nice bird and a very nice girl. I (4)...very happy. I (5).... a dear friend. He (6)... a liitle black dog. We (7)....from Kansas. It (8) ... in the USA. Источник : English 3 класс Activity book
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I(0)am a small mouse. I (1)..am... from America. I (2)..have got..good friends. They (3) .are . a nice bird and a very nice girl. I (4).am..very happy. I (5).have got... a dear friend. He (6)..has got. a liitle black dog. We (7)..are..from Kansas. It (8) .is.. in the USA.