Ереспросите. Начните вопрос со слова Who. Обратите внимание на форму глагола. (§ 18)

Ереспросите. Начните вопрос со слова Who. Обратите внимание на форму глагола. (§ 18) — The boys are in the park. — Who is in the park? 1. — The children are hungry. 2. — The girls are in the garden. 3. — The farmers are busy. 4. — Jane and Helen are in England. 5. — Bill and Kate are sad.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Who is hungry? 2.Who is in the garden? 3.Who is busy? 4.Who is in England? 5.Who is sad?