Фанетичны разбор па белоруски слова марозны помогите  пожалуйста от блогодорю!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
марозны - ма - роз - ны м - зычны, цвёрды, санорны, м а - галосны, ненаціскны, а р - зычны, цвёрды, санорны, р о - галосны, націскны, о з - зычны, звонкі, цвёрды, з н - зычны, санорны, цвёрды, н ы - галосны, ненаціскны, ы _________________________ 7літар, 7 гукаў