FILL IN A OR AN ЧТО СТАВИТЬ 1..................VASE 2...................TREE 3..................APPLE 4................. ARMCHAIR 5.....................ICE CREAM 6...................CHAIR 7.....................TABLE
FILL IN A OR AN ЧТО СТАВИТЬ
1..................VASE
2...................TREE
3..................APPLE
4................. ARMCHAIR
5.....................ICE CREAM
6...................CHAIR
7.....................TABLE
A vase a tree an apple an armchair an ice cream a table
1 A VASE
2.A TREE
3 AN APPLE
4 AN ARMCHAIR
5 AN ICE CREAM
6 A CHAIR
7.A TABLE