FILL IN A OR AN ЧТО СТАВИТЬ 1..................VASE 2...................TREE 3..................APPLE 4................. ARMCHAIR 5.....................ICE CREAM 6...................CHAIR 7.....................TABLE

Гость
A vase a tree an apple an armchair an ice cream a table
Гость
1 A  VASE 2.A   TREE 3 AN  APPLE 4 AN  ARMCHAIR 5 AN ICE CREAM 6 A   CHAIR 7.A    TABLE