Fill in the past participle of the following verbs.Напишите пожалуйста третью форму глаголов. ПОМОГИТЕ!1. break-   .....   .       4. cut-       ......         7. crack-               10. hurt-...........2. twist-   ......     ...

Fill in the past participle of the following verbs. Напишите пожалуйста третью форму глаголов. ПОМОГИТЕ! 1. break-   .....   .       4. cut-       ......         7. crack-               10. hurt-........... 2. twist-   ......            5. bang-      .......       8. treat -                11.  cure-......... 3. burn-     ......          6. scratch-.......          9. sprain-               12. hit-......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. broken 2. twisted 3. burned 4. cut 5. banged 6. scratched 7. cracked 8. treated 9. sprained 10. hurt 11. cured 12. hit