Fill the gaps with the correct personal pronoun: me /you /him /her /it /us /them. Example: Do you love Kate? - Ты любишь Кейт? Yes, I love her. - Да, я ее люблю. (люблю кого? Кейт, ее) 1) Do you love your friends? Yes, I love ...

Fill the gaps with the correct personal pronoun: me /you /him /her /it /us /them. Example: Do you love Kate? - Ты любишь Кейт? Yes, I love her. - Да, я ее люблю. (люблю кого? Кейт, ее) 1) Do you love your friends? Yes, I love . 2) Do you love me? Yes, I love . 3) Do you love English? Yes, I love . 4) Do your friends love you? Yes, they love . 5) Does Anna love you and me? Yes, she loves .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. them 2. you 3. it 4. me 5. us