Find the word. 1. A foal................................of bread 2. A rtonac.............................of milk 3. A oxb................................of chocolates 4. A lbwo...............................of soup 5. A sagsl.....

Find the word. 1. A foal................................of bread 2. A rtonac.............................of milk 3. A oxb................................of chocolates 4. A lbwo...............................of soup 5. A sagsl............................... of water 6. A raj..................................of jam 7. A tbotel...............................of olive oil.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1- a loaf  2- a carton 3-a box 4- a bowl 5-a glass 6-  a jar 7- a bottle
Гость
A loaf A carton a box a bowl a glass a jar a bottle