Find the word. a foal.......... of bread a rtonac........of milk a oxb ..............of chocolates a lbwo.............of soup a sagsl............of water a raj....................of jam a tbotel..................of olive oil   ...

Find the word. a foal.......... of bread a rtonac........of milk a oxb ..............of chocolates a lbwo.............of soup a sagsl............of water a raj....................of jam a tbotel..................of olive oil   Помогите пожалуйста.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a loaf of bred a carton of milk a box of chocolates a bowl of soup a glass of water a jar of jam a bottel of olive oil