For each situation, ask a question using the words in brackets 1) Some friends of yours are having a party next week. You ask: (How many people \ in

For each situation, ask a question using the words in brackets 1) Some friends of yours are having a party next week. You ask: (How many people \ invite?)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для кожної конкретної ситуації, поставте запитання, використовуючи слова в дужках1) деякі твої друзі влаштовують вечірку на наступному тижні. Ви запитаєте: (скільки людей запрошувати?) ДА