He began his work last evening. She became a nice lady. We brought a cute puppy помагите плжалуйста надо поставить в отрецатнльную и вопросительную форму и перевисти на русский взарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. он начал свою работу прошлым вечером. He didn't begin his work last evening. Did he begin his work last evening? 2. она стала хорошей леди. She didn't become a nice lady. Did she become a nice lady? 3. мы купили милого щенка. We didn't buy a cute puppy. Did we buy a cute puppy?