He .... walking. They. ..... talking. I. ...... reading. She. ...... writing. You ......jumping. We.......making a sandcastle. I .......driving a car. She......painting a picture. You........playing the piano. They.........

He .... walking. They. ..... talking. I. ...... reading. She. ...... writing. You ......jumping. We.......making a sandcastle. I .......driving a car. She......painting a picture. You........playing the piano. They.......watching TV. He.......singing a song. We.......dancing. Заполни пропуски словами:am,is,are.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. is 2.are 3.am 4.is 5.are 6. are 7.am 8. is 9.are 10.are 11. is 12.are