Hi Paolo What do you usually do at the weekend? I often play football and always eat a lot of food! What time do you det up on Sunday? When do you do homework? Please write to me Josh Напишите пожалуйста письмо Josh'у от Paolo...

Hi Paolo What do you usually do at the weekend? I often play football and always eat a lot of food! What time do you det up on Sunday? When do you do homework? Please write to me Josh Напишите пожалуйста письмо Josh'у от Paolo 75 слов) ☺
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Так. Здесь, правда, больше 75-ти слов. Hi, Josh! Thank you for your letter. Usually, at the weekend I play cricket with my family &play basketball with my friends. I am fond of it. I try to keep fit & take part in different athletic competitions. On Sunday I get up at 6 AM. Early morning is amazing time for me. I do my homework on Saturday to have a lot of free time on Sunday.I can do it all day, because I like studying. I think knowledge is our future. What about you? How do you study? Write me back about culture & nature in your country. And tell me about yourself! I will wait for answer.                                                                                         Your friend, Paolo. Привет, Джош! Спасибо за письмо. Обычно, на выходных я играю в крикет c семьей и в баскетбол с друзьями. Мне это нравится. Я стараюсь поддерживать форму и принимаю участие в разных атлетических соревнованиях. В воскресенье я просыпаюсь в шесть утра. Раннее утро удивительное время для меня. Я делаю домашнюю работу в субботу, чтобы было больше свободного времени в воскресенье. Я могу ее (дом. работу) делать весь день, потому что я люблю учиться. Я считаю, что знания - это наше будущее. А ты? Как ты учишься? Напиши мне о культуре и природе в твоей стране. И расскажи мне о себе. Я буду ждать ответа.                                                                                   Твой друг, Паоло