Hurry,hurry,Come and see!Today there s a party,Just for me!With burgers,biscuitsAnd bananas too!There s lots to eatFor me and you!Pizza,chipsAnd sandwiches!And candless on a cakeTo make a wish! Напишите транскрипцию к словам

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hurry, hurry,                  [ˈhʌri, ˈhʌri],  Come and see!             [ kʌm ænd siː]!  Today there's a party,   [təˈdeɪ ðeəz ə ˈpɑːti],  Just for me!                  [ʤʌst fɔː miː]!  With burgers ,biscuits  [wɪð ˈbɜːgəz ,ˈbɪskɪts]  And bananas too!        [ ænd bəˈnɑːnəz tuː]!  There's lots to eat        [ ðeəz lɒts tuː iːt]  For me and you!          [fɔː miː ænd juː]!  Pizza,chips                  [ˈpiːtsə,ʧɪps]  And sandwiches!         [ ænd ˈsænwɪʤɪz]!  And candles on a cake[ ænd ˈkændlz ɒn ə keɪk]  To make a wish!           [ tuː meɪk ə wɪʃ ]!