I.                 Раскройте скобки. Употребите Present Simple Passive или Past Simple Passive. Переведите предложения на русский язык.1.  Agatha Christie (to educate) at home. She didn’t go to school.2.  The decimal system (to...

I.                  Раскройте скобки. Употребите Present Simple Passive или Past Simple Passive. Переведите предложения на русский язык. 1.   Agatha Christie (to educate) at home. She didn’t go to school. 2.   The decimal system (to use) by the people for scientific purposes. 3.   Dickens’s works (to read) by millions of people and his name (to know) to every schoolboy. Помогите пжл!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.    Agatha Christie was educated at home. She didn’t go to school.   Агата Кристи получила образование на дому. Она не ходила в школу. 2.   The decimal system is used by the people for scientific purposes.   Десятичная система используется людьми для научных целей. 3.   Dickens’s works are read by millions of people and his name is known to every schoolboy.   Работы Диккенса читаются миллионами людей и его имя известно каждому школьнику.