I. Which word is different? 2. Kitchen, bathroom, bedroom, garage. 3. Green, big, blue, red. 4. Fair, red, green, grey, dark. 5. Water, meat, bread, f

I. Which word is different? 2. Kitchen, bathroom, bedroom, garage. 3. Green, big, blue, red. 4. Fair, red, green, grey, dark. 5. Water, meat, bread, fish. 6. Cricket rugby sheep row 7. Monday, Tuesday, Thursday, March. 8. July, Christmas, June, January. 9. Book,letter tv newspaper uncle friend sister moth
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2Garage 3.Big 4Fair 5Water 6 Sheep 7March 8.Christmas  9.tv 10.Friend