Я сама отвечала на вопросы, поправьте пожалуйста если не правильно, не изменяя смы

Я сама отвечала на вопросы, поправьте пожалуйста если не правильно, не изменяя смысл. 1) Do you do any sport? No, I don't do any sports. But I do some gymnastics in the morning. 2) Are you good at it? I’m not, but I like watch sport competitions. 3) What is good for keeping fit? To keeping fit it is necessary to jogging in a park, to eating fruit and vegetables. 4) What is not good for keeping fit? Bad for keeping fit to eating fast-food. 5) What products are not healthy? Chips, ice cream and lots of fizzy drinks are not healthy.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do you do any sport? Yes, I do gymnastic in every morning. 2) Are you good at it? No, I'm not, but I like to watch sport competitions. 3) What is good for keeping fit? For keeping fit necessary to walk in a park, eat fruits and vegetables. 4) What is not good for keeping fit? Fast-foods is not good for keeping fit 5) What products are not healthy? Chips, ice cream and alcohol drinks are not healthy.