Imagine you are an English student, Jane, living and studying in Ukraine. Write an email from Jane to her friend in England, describing some of the differences she has noficed. - People (frindlier/not as friendly, better/worse...

Imagine you are an English student, Jane, living and studying in Ukraine. Write an email from Jane to her friend in England, describing some of the differences she has noficed. - People (frindlier/not as friendly, better/worse sense of humour etc.) - Interaction between people (more/less reserved, more/less formal, etc.) - Studying (more/less relaxed, more/fewer holidays, shorter/longer hours, etc.). - The food (spicier, less/more vegetarian options, tastier, etc.). - The climate (hotter/colder, wetter/drier, etc.).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Представьте, что вы являетесь английский студент, Джейн, живет и учится в Украине. Написать письмо от Джейн к своему другу в Англию, описывая некоторые из различия она    - Люди ( / не как дружественные, лучше / хуже, чувство юмора и т.д.)   - Взаимодействие между людьми (более / менее сдержанным, более / менее формальный и т.д.)   - изучение (больше / меньше, спокойной, более / меньше праздников, более короткие / длинные часы и т.д.).   - Пища (пряное, меньше / больше, вегетарианские блюда, вкуснее и т.д.).   - Климат (горячее / холоднее, влажнее / сушилки и т.д.).