Interview your friends. Find out what they usually do after classes. Then make a report. Example: On Monday Nina usually plays tennis. Помогите пожалуйста,очень нужно!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) On Wednesday Alice usually watches TV. 2) On Friday Dima usually walks in the forest. 3) On Saturday Regina usually plays computer games. 4) On Tuesday Nastya usually comes her friend. Как-то так) Тут надо спросить у своих одноклассников или друзей, что они делают после школы, если что поменяй имена и все. Надеюсь помогла
Гость
On Mondays she goes climbing On Tuesdays they play football On Wednesday they practise their English On Thursday he relaxes On FRiday they go to exhibition