Использовать правильный предлог чтобы составить предложения 1He is keen\...speaking English 2They are fond...\musik 3she is interested///|meeting friends 4I am c razy...\sport предлоги:about in of on

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 He is keen on speaking English. 2 They are fond of musik. 3 She is interested in meeting friends. 4 I am crazy about sport.
Гость
1/ on 2/ of 3/ in 4/ about.