Используйте глаголы в скобках в форме Present Continuous или Present Simple. I ___ English exercises twice a week

Используйте глаголы в скобках в форме Present Continuous или Present Simple. I ___ English exercises twice a week(to write). My friend ___ his homework in the afternoon as a rule ( to do). My sister ___ her homework now ( to do). Don't shout ! The baby ___( to sleep). The baby always ___ after dinner ( to sleep).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I write English exercises twice a week. My friend does his homework in the afternoon as a rule. My sister is doing her homework now. Don't shout ! The baby is sleeping. The baby always sleeps after dinner.