Используя подсказки ,расспроси Люси ,что есть в доме ее бабушки в Кембридже,где она часто проводит каникулы .Придумай и напиши ответы Люси. 1)Lucy :- ,2) You : Are there ....,3)Lucy : ...... ,4) You : ... , 5) Lusy: .... ,,,6) ...

Используя подсказки ,расспроси Люси ,что есть в доме ее бабушки в Кембридже,где она часто проводит каникулы .Придумай и напиши ответы Люси. 1)Lucy :- ,2) You : Are there ....,3)Lucy : ...... ,4) You : ... , 5) Lusy: .... ,,,6) You : ls...., 7) Lusy : ....., 8) You :.... , 9)Lusy : .... , 10) You : .... ,
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Lucy: I often spend holidays in my grandmother`s house. you : Are there many rooms? Lucy: No, there are only four rooms. you: In which room do you sleep? Lucy: I always sleep in the living room. you: Is there a comfortable bed? Lucy: No, there isn`t. I sleep on the sofa. But it is very comfortable. you: Where is the house situated? Lucy: It is situated in a picturesque countryside. You can go there with me. My granny will be glad. you: Oh, I`d love to go there with you.