Королевська стоянка — палеолітична стоянка в селищі Королево,Виноградівського району Закарпаття, одна з найбільших у Європі палеологічних колекцій.
Королево (найдавніша людська стоянка в Центральній і Східній Європі, якій приблизно 1 млн. років), де знайдено знаряддя праці первісної людини з каменю (переважно з андезиту — вулканічної породи) — рубила, скребла, гостроконечники, різці, чопери, ножі. Об'єкт має глибину 12 метрів. Площа стоянки — понад 1 тис. кв.м.
Тут виявлено 16 культурних шарів зі слідами матеріальної культури кількох палеологічних епох. Число знахідок сягає бл. 100 тис. одиниць. Серед них є знаряддя праці кроманьйонців, неандертальців та пітекантропів.
Тут були археологічні шари:
палеоліт ашель, мустьє, пізній палеоліт (датований тут 38,000-23,000 рр. до нашої доби),пізнього неоліту.
Стоянку досліджувала експедиція Археологічного музею АН УРСР. Розкопки Королевської стоянки проходили під керівництвом київського археолога Владислава Гладиліна. У смт. Королевому в 1990 році відбувся міжнародний науковий семінар щодо революційного археологічного відкриття.
Археологічна пам'ятка розташована на території місцевого щебеневого заводу і в сучасний час злочинно цілковито знищена власником заводу.