It never ...HERE SO EARLY  IN  AUTUMN      A) snows B) is snowingTake an umbrella  It ...now        A) rains B) rainingOh no! it....again! I cant go out/  .A) rains B) rainingLook? it ...     ....The snowflakes are so beautiful...

It never ...HERE SO EARLY  IN  AUTUMN      A) snows B) is snowing Take an umbrella  It ...now        A) rains B) raining Oh no! it....again! I cant go out/  .A) rains B) raining Look? it ...     ....The snowflakes are so beautiful A) snows B) is snowing  интересует ответ и правило, что вставлять А или В
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-a 2-b 3-a 4-b скорее всего