It was lovely of you to invite me here. What lovely hair you have! The weather is lovely today, isn't it? Last month we went to London and had a wo

It was lovely of you to invite me here. What lovely hair you have! The weather is lovely today, isn't it? Last month we went to London and had a wonderful day there. What wonderful weather we are having today! How much is the furniture? Is the furniture expensive? Mother would like to buy new curtains for our dining room. a magic mirror Is there a mirror in the room? They would like to live a quiet life in the country. Be quiet, Ben, stop shouting, please! It is usually quiet in my room. Переведите предложения СРОЧНО! Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Это было любезно с вашей стороны пригласить меня сюда. Какие прекрасные волосы у тебя! Погода сегодня прекрасная, не правда ли? В прошлом месяце мы ездили в Лондон и провели прекрасный день там. Какая замечательная погода сегодня!  Сколько стоит мебель? Мебель-это дорого? Мать хотела бы купить новые занавески для нашей столовой. волшебное зеркало  Есть зеркало в комнате?  Они хотели бы жить спокойной жизнью в стране. Молчи, Бен, прекрати кричать, пожалуйста! Обычно тихо в моей комнате.