I've been in orienteering for 6 years. I was a little boy when my parents took me to the forest with them. They used to take part in orienteering ever

I've been in orienteering for 6 years. I was a little boy when my parents took me to the forest with them. They used to take part in orienteering every summer. My father was given a map and a compass. Something was drawn on the map but i couldn't read myself then and could see only some pictures on it. My father explained that we should find a place in the forest where another map was, and then we could find our mother. A lot of families took part in orienteering on that day. I was fond of running in the forest with me father. And now a take part in the school orienteering competitions myself. ПЕЕЕЕРЕЕЕЕВВЕЕДИИИТЕЕЕ ПЛИИИИЗ ПРАВИЛЬНО ОЧ НАДО
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я занимался ориентированием, когда мне было 6. Я был маленьким мальчиком, когда мои родители взяли меня в лес вместе с ними. Они принимали участие в ориентирование каждое лето. Мой папа брал карту и компас. Что-то было нарисовано на карте, но я не мог читать самостоятельно, так что я просто смотрел рисунки на ней. Мой папа объяснил, что мы должны найти место в лесу, где находится другая карта, а потом мы сможем найти маму. Много семей принимало участие в ориентировки в этот день. Мне нравилось бегать по лесу с папой. И сейчас я сам принимаю участи в ориентирование в школе.