Из предложенных слов дописать предложения "что вы не делали прошедшим вечером" listen to watchplay make invite I didn't ____ cartoons yesterday I didn't ____ TV/DVD yesterday I didn't _____ a cake yesterday I didn't _____ my fr...

Из предложенных слов дописать предложения "что вы не делали прошедшим вечером" listen to watch play make invite I didn't ____ cartoons yesterday I didn't ____ TV/DVD yesterday I didn't _____ a cake yesterday I didn't _____ my friends yesterday I didn't ______sports yesterday I didn't _____  music yesterday I didn't _____ computer games yesterday
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Watch Watch Make Invite Play Listen to Play
Гость
I didn't watch cartoons yesterday  I didn't watch TV/DVD yesterday  I didn't make a cake yesterday  I didn't invite my friends yesterday  I didn't play sports yesterday  I didn't listen to music yesterday  I didn't play computer games yesterday