Из скобок задайте правильное время глаголу и перевидите: 1)Jack always (to get up) early he is a farmer he (to have) a lot of work to ho 2)Joh (to go) to school when he (to be) seven years old 3)She (to live) in France two year...

Из скобок задайте правильное время глаголу и перевидите: 1)Jack always (to get up) early he is a farmer he (to have) a lot of work to ho 2)Joh (to go) to school when he (to be) seven years old 3)She (to live) in France two years . She (to have) a good Job . She can speak French wen
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) gets up 2)goes, was 3)lives, has
Гость
1 gets, has 2 went, was 3 have lived, has 1 Джек всегда встает рано он фермер у него много работы делать 2 Джон пошел в школу когда ему было 7 лет 3 она живет во франции 2 года. у нее хорошая работа. она может говорить на французском хорошо