К этим предложениям написать вопросы и отрицания: 1) We often play basketball on saturdays. 2) Bill driv

К этим предложениям написать вопросы и отрицания: 1) We often play basketball on saturdays. 2) Bill drivers to work every day, 3) Our dog lekes biscuits. 4) They live in France, 5) Samantha works in a supermarket. 6) David always gets up at 8 o,clok. 7) Miss Jones teaches maths. 8) Sue and Jill usually wear jeans.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We noy because we dond go to the river snd forest