К этим предложениям составить отрицательные и вопросительные предложения и дать краткие ответы She is reading a book now He is watchinga film at the moment Is he watchinga film at the moment

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) She isn't reading a book now. Is she reading a book now? Yes, she is 2) He isn't watching a film at the moment. Is he watching a film at the moment? No, he isn't