К каждому рисунку напиши по образцу вопрос и свой ответ на него.Используй данные опорные слова. меньше br / больше at home меньше br / больше at the theatre меньше br / больше at school

К каждому рисунку напиши по образцу вопрос и свой ответ на него.Используй данные опорные слова.
at home
at the theatre
at school
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
where was Nick at three o'clock? Nick was at the theatre. where was Nina at seven o'clock? Nina was at home. Where were my friends at twelve? They were at school
Гость
Where was Nick at three o'clock yesterday? he was at the theatre Where was Nina at seven o'clock yesterday? She was at home Where were my friends at twelve o'clock yesterday? they were at school