К каждому вопросы даны несколько вариантов ответа.Выберите тот,который считаете правильным. 1.Could i have ... coffee please? some any 2.I haven t eaten .... chocolate today some any 3.The apples didnt look nice,so I didn t buy...

К каждому вопросы даны несколько вариантов ответа.Выберите тот,который считаете правильным. 1.Could i have ... coffee please? some any 2.I haven t eaten .... chocolate today some any 3.The apples didnt look nice,so I didn t buy.... some any 4.Mary doesn t have ... money some any 5.I m going to buy... clothes some any 6.I went to a cafe with....friends last night. some any 7.Do you speak .... foreign languages some any 8.Would you like... tea? some any 9.I have... money some any 10.Would you like .... wine? some any
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. some 2. any 3. any 4. any 5. some 6. some 7. any 8. some 9. some 10. some ГАРАНТИРУЮ, ЧТО ВСЁ ПРАВИЛЬНО
Гость
1some 2any 3any 4any 5some 6some 7any 8some 9some 10some