Как будет произношение на русском ПОМОГИТЕ!!!!! advice drop exhausted fluid forehead meal vitamin lie down turn out get some rest have a headache a sore throat a stomachache a toothache an earache high fever sore eyes take a p...

Как будет произношение на русском ПОМОГИТЕ!!!!! advice drop exhausted fluid forehead meal vitamin lie down turn out get some rest have a headache a sore throat a stomachache a toothache an earache high fever sore eyes take a painkiller
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
эдвайс дроп не знаю флу (ю)ид не знаю мил витамин лай даун тё(о)рн аут гет сам рест хэв э хэдейк э сор (первый звук межзубный)ро э стомакейк э ту(межзубный)ейк эн иарейк хай фивер сор айс тэйк э пэйнкиллер