Как читается на англиском даю 30 баллов помогите пожалуйста срочно1. An elephant is a huge animal that lives in Africa and Asia. Elephants are grey, they have two big ears, two long teeth (tusks) and a long nose (a trunk). They...

Как читается на англиском даю 30 баллов помогите пожалуйста срочно 1. An elephant is a huge animal that lives in Africa and Asia. Elephants are grey, they have two big ears, two long teeth (tusks) and a long nose (a trunk). They eat leaves, plants, fruit and roots. Elephants are mammals. 2. A fox belongs to the dog family. It is a mammal. Foxes are red and they have beautiful fluffy tails. They are very cunning, they catch and eat small animals and birds. They live all over the world. 3. A giraffe is a tall animal with a long neck and thin long legs. Animals live in Africa, they eat tree leaves and fruit. Giraffes are mammals. Their bodies are covered with brown marks.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ан элифант из хюдж анимал ват ливс ин Африка энд Азия. Элефантс ис грей, вей хав ту биг иарс, ту лонг тиф анд лонг ноус. Вей ит лиавс, плантс, фрутс энд рутс. Элефантс ар мамалс 2 Э фокс белогс то ве дог фамили. Итс а мамал. Фоксес ар рэд энд вей хав бютиыул флаффи тэилс. Вэй ктч анд иат смол энималс анд бердс. Вей лив ол овер ве ворд
Гость
1)Эн элэфант ис э хаг энимал зэт ливс ин Африка энд Азия.Элэфантс а грэй,зэй хэв ту биг иерс,ту лонг тис энд э лонг ноус.Зей ит ливс,плэнтс,фрут энд рутс.Элефантс а мамалс 2)Э фокс белонгс ту зе дог фэмэли.Ит ис э мамал.Фоксес а рэд энд зей хэв бьютифул флафи тэйлс.Зей а вери кунинг,зей катч энд ит смол энималс энд бёрдс.Зей лив ол овер зе уорлд. 3)Э джирэйф ис э тол энимал уиз э лонг нэк энд син лонг легс.Энималс лив ин Африка,зей ит трии ливс энд фрут.Джирафс а мамалс.Зей бодис а коверед уиз браун маркс.