КАК ЧИТАЕТЬСЯ НА АНГЛИСКОМ ЭТОТ ТЕКСТ Sport became increasingly popular with spectators due to its elements of competition and aesthetic appeal. Gradually more and more people started attending sports games to watch them being ...

КАК ЧИТАЕТЬСЯ НА АНГЛИСКОМ ЭТОТ ТЕКСТ Sport became increasingly popular with spectators due to its elements of competition and aesthetic appeal. Gradually more and more people started attending sports games to watch them being played. That’s how the spectator sports appeared, both professional and amateur. Most games are broadcast on TV, radio and Internet. Such competitions such as World Cup or Super Bowl are especially popular with spectators.(ЭТО НАПРИМЕР ХЕЛОВ МАЙНЕМ )
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Спорт становится все более популярным у зрителей из-за своих элементов конкуренции и эстетической привлекательности. Постепенно начал все больше и больше людей, посещающих спортивные игры, чтобы смотреть, как они играют. Вот как зрелищные виды спорта появились, как профессиональных, так и любительских. Большинство игр по телевидению, радио и Интернету. Такие соревнования, такие как Чемпионат мира или супер Боул особенно популярны у зрителей
Гость
Капец ты И Д И О Т Б Л Я даже не знаешь элементарных слов